اس ام اس و متن های فلسفی

  • ۰
  • ۰

روش نصب جوملا در دایرکت آدم ین (Directadmin)

آموزش جوملا
آموزش جوملا فارسی


در این متن نصب جوملا بسته نصب سریع جوملا در دایرکت آدم ین (سیسـتم مدیریت هاست Directadmin) همراه با تصاویر ذکر جزئیات روش داده می شود و به سوالات شما در بخش نظرات جواب داده خواهد شد.
در نصب جوملا یا بسته نصبی جوملا شما اکثرا یه فایل زیپ دارید که از سایت دریافت جوملا و یا از سایت خرید دانـلود قالب با عنوان بسته نصب سریع جوملا دانلود کرده اید. مد نظر داشته باشید که بسته نصبی جوملا بسته نصب سریع قالب ها از نظر نحوه نصب با یکدیگر هیچ فرق ی ندارد. پس در صورتی که می خواهید بسته جوملا یا بسته نصب سریع را در سیسـتم مدیریت هاست دایرکت آدم ین (Directadmin) نصب نمایید این روش به شما یاری خواهد کرد که بتوانید بسته را به راحتی در دایرکت آدم ین نصب نمایید

اگر بسته نصبی جوملا را از سایت جوملای جهان ی دانـلود کرده باشید بسته شما نامش شبیه به این است: Joomla_3.4.8-Stable-Full_Package.zip

و اگر در حال نصب بسته نصب زود قالب دانـلود ی از سایت جومی هستید نام بسته شما شبیه به این است: Persian_JM_XXX_Quick_Start_Package_V1.1_J3.x_Coded.zip

در قالب های خریداری شده از سایت جومی چند فایـل جهت شما ارسال می شود که لازم است فایل صحیح را جهت نصب انتخاب نمایید. چنانچه می خواهید بسته نصب سریع را نصب بکنید توجه بکنید که در نام فایـل حتمـا کلمه Quick Start وجود داشته باشد اگه می خواهید بسته نصبی شما فارسی باشد ضروری است به وجود کلمه Persian در نام فایـل دقت بفرمایید. جهت اطلاعات بیشتر در این زمینه به این آدرس مراجعه نمایید: روش مصرف از فایـل های قالب‌های سایت جومی

حال که فایـل بسته نصبی ما معین شد در ادامه وارد مراحل نصب می شوید:

۱- در وهله اول لازم است وارد بخش مدیریت دایرکت آدم ین شویم. برای ورود به بخش مدیریت دایرکت آدم ین شما به سه مورد نیاز دارید: ۱- آدرس ورود به دایرکت آدم ین (در بسیاری از هاست ها آدرس مدیریت دایرکت آدم ین با اضافه کردن دو نقطه 2222 به انتهای آدرس دامنه معین می شود مانند: www.domain.com:2222. اما این تنها مثال است. مطمئنا این آدرس را مدیر هاست در اختیار شما قرار داده است ) ۲- نام فرد ی ۳- رمز عبورنکته: ظاهر دایرکت آدم ین در نسخه های مختلف آن کمی احتمال دارد مفرق باشد اما عملکرد آن فرق ی ندارد.

۲- در این وهله لازم است فایل نصبی را در بخش مدیریت فایل های دایرکت آدم ین آپلود بارگذری بکنید . در صفحه مهم مدیریت دایرکت آدم ین روی مورد files کلیک نمایید:پس وارد پوشه public_html شوید:چنانچه هاستتان را جهت اولین بار است که می خواهید مصرف بکنید در داخـل public_html میزان ی فایـل وجود دارد که لازم است تمام این فایـل ها را حذف نمایید برای افرادی که قبلا روی سایتشان نیز اطلاعاتی بوده توصیه میشه برای آن که مشکلی پیش نیاید تمام فایـل های موجود در پوشه public_html را حذف کنند تا بعد از راه اندازی سایت، یک سایت بدون مساله و تمیـز داشته باشند. برای حذف فایـل های موجود روی مورد Select پس بر روی مورد Delete کلیک نمایید.هم اکنون برای آپلود فایـل در پایین همین صفحه بر روی مورد Upload files to current directory کلیک نمایید:از طریق مورد Choose File فایـل مورد نظر را در رایانه خود انتخاب کرده ، پس بر روی مورد Upload Files کلیک بکنید .اگر آپلود به صورت کامل انجام شده باشد با پیام Upload successful مواجه خواهید شد. پس بر روی مورد here (در عکس زیر معین شده) کلیک نمایید تا به public_html برگردید:نکته: چنانچه در حال نصب بسته نصب زود قالب های تجاری و غیر رایگان سایت جومی هستید به اضافه بسته نصبی که آپلود کردید فایلی با نام tmplicence.txt هم برای شما ارسال شده ضروری است آن را هم به همین شیوه در همین مسیر آپلود نمایید.

۳- در این وهله ضروری است بسته آپلود شده را از حالت زیپ خارج (Extract) نمایید. برای این کار در همان پوشه public_html روبروی نام فایل بر روی مورد Extract کلیک بکنید :در صفحه باز شده هم مجددا بر روی مورد Extract کلیک بکنید :اگر عملیات به درستی انجام شده باشد پیام File Extracted نمایش داده می شود. پس بر روی مورد go که در عکس معین شده کلیک نمایید تا به صفحه قبل برگردید.۴- در این وهله بایستی یک دیتابیس همراه با نام کاربر ی و رمز عبور کردن ایجاد نمایید. برای این کار ابتدا با کلیک بر روی مورد home به صفحه اول دایرکت آدم ین بر می گردید.در صفحه اول دایرکت آدم ین بر روی مورد MySQL Management کلیک بکنید :در صفحه باز شده بر روی مورد Create new Database کلیک بکنید :در بخش دیتابیس Database Name Database Username برای هر کدام کلمه حداکثر ۷ کارکتری انگلیسی بنویسید فقط از حروف عدد استفاده بکنید . سعی بکنید برای امنیت بیشتر، این کلمات معنا دار نباشند. (جهت مثال از اسم خودتان مصرف نکنید).

جهت Password هم توصیه میشه از پسورد انتخاب ی دایرکت آدم ین استفاده بکنید روی مورد Random کلیک کرده پس بر روی مورد Create کلیک نمایید.در وهله بعد می بایست به شما اطلاعات دیتابیس را مانند عکس به صورت کامل بدهد. اگر خطا یا error دریافت کردید ابه احتمال زیاد لا در بخش Database Name و Database Username کاراکتر های غیر مجاز وارد کرده اید و یا تعداد کاراکترها بیش از ۷ کاراکتر است.

زمانی که اطلاعات دیتابیس به شما نمایش داده شد، حتمـا آن را کپی بکنید در جایی ایمن نگاه دارید زیرا در زمان نصب و یا بعد از آن مورد نیاز خواهد بود.۵- نیز اکنون ضروری است وارد مراحل نصب جوملا شویم. برای این کار تنها کافیست آدرس دامنه (Domain) وبسایت خود را در مرورگر وارد نمایید تا وارد مراحل نصب جوملا شوید.

در این وهله چنانچه از از بسته نصبی جوملای فارسی استفاده کرده باشید مراحل به صورت فارسی است. ولی اگر مراحل و صفحه انگلیسی بود از طریق مورد انتخاب زبان این مورد را به Persian (فارسی) تغییر دهید تا زبان نصب فارسی شود.نام سایت: در این بخش اسم سایتتان هر چه که هستن را می نویسید مثلا: "گروه فناوری اطلاعات جومی".

پست الکترونیکی مدیر ارشد: ایمیل ی که در این بخش وارد می بکنید پست الکترونیکی اصلی وبسایت شما خواهد بود گزارشات تمام کار ها اگر قرار باشد به مدیر اطلاع داده شود به این پست الکترونیکی اعلام می شود.

نام کاربر ی مدیر ارشد: نام فرد ی جهت مدیر اصلی وبسایت کسی که دارای تمام دسترسی ها در جوملا خواهد بود. این شناسه کاربر ی زیاد مهم هست سعی بکنید جهت این مورد از حروف پیچیده استفاده نمایید و به هیچ عنوان از کلمه های آسان مثل "admin" یا "test" یا "demo" مصرف نکنید. سعی بکنید کلمات بی مفهوم با ترکیب اعداد مصرف نمایید.

رمز عبور مدیر ارشد: رمز مربوط به مدیر ابیشتر شدن که به تمام بخش های جوملا دسترسی خواهد داشت. سعی بکنید رمز پیچیده انتخاب بکنید که حاوی حروف بزرگ و کوچک همچنین اعداد و کاراکترها باشد، همچنین می توانید از فاصله هم استفاده نمایید. پسورد شما بهتر است که حداقل ۸ کاراکتر پیچیده باشد.

تکرار رمز عبور کردن مدیر ارشد: همان رمزی که در بالا نوشتید را در این بخش نیز دوباره تکرار بکنید .

توضیح ات متا: این مورد اجباری نیست اما می توانید شرحی از شرح ات و کار های سایتتان زیاد کوتاه بنویسید. بعد از تکمیل این موارد بر روی مورد ادامه کلیک نمایید.

۶- این وهله مربوط به انجام تنظیمات مربوط به پایگاه داده یا همان دیتابیس است. در این بخش به اطلاعات دیتابیسی که در وهله ۴ ساخـته اید نیاز است.نوع پایگاه داده: این مورد نیازی به تغییر ندارد بر روی mySQLi می بایست بماند، به جز در شرایط ویِژگزینشه که قاعدتا بوسیله کارشناس انجام خواهد شد.

نام هاست: این مورد در اطلاعات دیتابیسی که ساخـته اید با نام Host معین شده است. اما این مورد در ۹۹٪ مواقع می بایست با عبارت : localhost تکمیل شود.

نام کاربر ی: این مورد در اطلاعات دیتابیسی که تولید و ساخته اید با نام Username معین شده و کافیس دقیقا همان را در این بخش وارد کنیم در نمونه ما این مورد tesffda_ai4onk2 است.

رمز عبور کردن : این مورد در اطلاعات دیتابیسی که تولید و ساخته اید با نام Password معین شده کافیس دقیقا همان را در این بخش وارد کنیم در نمونه ما این مورد l92nefuze است.

پیشوند جداول: این مورد پسوند جداول دیتابیس است که به صورت اتفاقی رندوم بوسیله جوملا جهت سایت شما در نظر گرفته می شود و نیازی به تغییر آن نیست به جز در شرایط ویِژگزینشه که قاعدتا توسط کارشناس انجام خواهد شد.

فرایند پایگاه داده قدیم: این مورد نیز نیازی به تغییر ندارد زیر پایگاه داده شما از قبل اطلاعاتی روی آن وجود ندارد.

بعد از تکمیل بر روی ادامه کلیک می کنیم.

۷- در وهله بعد از شما پرسش می شود که چه اطلاعاتی می خواهید با نصب جوملا بر روی وبسایت شما نصب شود. مورد های این صفحه در بسته های نصبی جوملا مفرق است.

اگر در حال نصب بسته قالب های سایت جومی هستید این صفحه را به این شکل مشاهده می بکنید :در اینجا این مورد به صورت پیش فرض بر روی "نصب قالب فارسی دانلود شده از وب سایت جومی" قرار دارد نیازی به تغییر وجود ندارد. در صورتی که آن را به هیچکدام تغییردهید قالب دریافت شده از وبسایت جومی نصب نخواهد شد جوملای خام بدون قالب اطلاعات نمونه برای شما نصب می شود.

در اینجا می توانید بدون تغییر بر روی نصب کلیک کرده به وهله بعدی بروید.

چنانچه در حال نصب بسته جوملا دریافت شده از وب سایت مهم جوملا هستید در این وهله با تصویر زیر روبرو خواهید شد.در این بخش امکانات متنوعی در زمینه با اطلاعات نمونه به شما می دهد که می توانید با سلیقه و نیاز مورد مناسب را گزینش نمایید پس بر روی مورد نصب کلیک نمایید.

۸- در وهله پایانی نصب به انتها رسیده است در این بخش شما چند مورد پیش روی دارید که در ادامه با آنها آشنا می شوید.در گاهی نسخه های نصبی در این وهله دکمه‌ای با نام "وهله اضافی: نصب زبان ها" وجود دارد دارند. با مصرف از این دکمه شما می توانید زبان‌های دیگری به جوملای خود اضافه بکنید که اما اجباری به مصرف از آن وجود ندارد و لازم است بدانید که چنانچه هم اکنون از این مورد استفاده نکنید بعدها هم شما به راحتی می توانید از طریق مدیریت جوملا هر تعداد زبان اضافه که می خواهید به جوملای اضافه نمایید. چنانچه نمی خواهید از "دکمه وهله اضافی: نصب زبان ها" استفاده بکنید یا این دکمه در صفحه شما وجود ندارد لطفا وهله بعدی یعنی وهله ۹ را نادیده بگیرید سراغ وهله ۱۰ بروید.

۹- اضافه کردن زبان اضافه به جوملا جهت این کار بر روی دکمه "وهله اضافی: نصب زبان ها" کلیک بکنید .زبان های مورد نظر خود را در لیست گزینش بکنید پس بر روی دکمه ادامه کلیک نمایید.فعال کردن ویژگی چند زبانه: با فعال کردن این مورد سایت شما قابلیت چند زبانه شدن پیدا می نماید .

درمورد زبان پیش فرض مدیریت و سایت نیز می توانید معین بکنید زبان سایت مدیریت جوملای شما به صورت پیش فرض کدام یک از زبان های موجود باشد.

اما همان گونه که گفته شد بعد از انتها نصب و ورود به مدیریت جوملا نیز قادر به استفاده از این امکانات خواهید بود.

در انتها بر روی مورد ادامه کلیک نمایید.۱۰- حذف پوشه نصب جوملا: با زدن این دکمه پوشه نصب جوملا حذف می شود شما امکان این را خواهید داشت که بتوانید وارد سایت مدیریت جوملای شوید. چنانچه این دکمه کلیک نشود پوشه Installation حذف نشود شما امکان مشاهده سایت مدیریت را نخواهید داشت مجددا این صفحه به شما نمایش داده می شود.

دکمه سایت شما را به مسیر مهم یا تمام آدرس سایتتان منتقل می نماید .

دکمه مدیریت شما را به صفحه مدیریت جوملایتان منتقل می نماید . اما چنانچه این صفحه بسته شد نگـران نباشید با اضافه کردن کلمه administrator به آدرس سایتتان می توانید به راحتی وارد مدیریت جوملا شوید. مثلا: www.domain.com/administrator

نام فرد ی و رمز رد شدن مدیریت جوملای شما همان است که در وهله ۵ برای سایتتان در نظر گرفته اید.

  • ۹۵/۰۵/۰۴
  • سهیلا آرمین

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی